Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish
| (844) 627-8267
0

Стартував курс Ради Європи HELP щодо кіберзлочинності та електронних доказів | #cybercrime | #computerhacker


16 квітня на базі «Козин-центр» відбувся запуск курсу Ради Європи HELP «Кіберзлочинність та електронні докази», організований проєктом Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни» у співпраці з Національною школою суддів України та Тренінговим центром прокурорів України.

Навчання проходять 30 прокурорів та 22 суддів з різних регіонів України.

Кіберзлочинність та інші злочини, пов’язані з електронними доказами, порушують право на приватне життя сотень мільйонів осіб через викрадення їх персональних даних; створюють загрози   гідності  і недоторканності особистості, а також загрози свободі вираження поглядів, громадській безпеці, а також демократичній стабільності. Ефективна відповідь кримінального правосуддя необхідна для того, щоб захистити суспільства від кіберзлочинності, а також захистити основні права людини.

Рада Європи здійснює реалізацію низки ініціатив, спрямованих на  боротьбу з кіберзлочинністю. Кульмінацією цих зусиль стало прийняття у листопаді 2001 року Конвенції про кіберзлочинність, яка набула чинності 1 липня 2006 року.

Безкоштовний онлайн курс «Кіберзлочинність та електронні докази» надасть інструменти для ідентифікації та розслідування кіберзлочинів, а також збору, реєстрації та оцінки електронних доказів з точки зору прийнятності, достатності. Його метою також є забезпечення ефективного розслідування у кримінальному провадженні та притягнення винних до відповідальності.

Курсом охоплені не лише питання про боротьбу та запобігання  кіберзлочинності, а й питання електронних доказів у кримінальному провадженні.

Курс допоможе поглибити знання фахівців-практиків ефективно застосовувати стандарти, розроблені в межах Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність, у своїй повсякденній роботі.

Учасників привітали Ерленд Фалк, Заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні, Олеся Отраднова, директорка Тренінгового центру прокурорів України та Тамара Закревська, заступниця начальника відділу підготовки тренерів (викладачів) Національної школи суддів України.

Національні тьютори адаптували курс до українського законодавства та національної практики. Тьюторами курсу, які супроводжуватимуть групу протягом 2 місяців є Дмитро Крівцов, суддя Московського районного суду Харкова; Інга Каланча, начальник Новоселицького відділу Чернівецької окружної прокуратури Чернівецької області; та Аревік Абрамянц, заступниця начальника аналітичного відділу підготовки прокурорів Тренінгового центру прокурорів України.

У ході запуску курсу Наталія Марчук, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду зробила огляд  щодо оцінки електронних доказів у кримінальному провадженні. Андрій Гаркуша, тимчасовий виконувач обов’язків Керівника Підрозділу детективів цифрової криміналістичної лабораторії Національного антикорупційного бюро України представив питання допустимості  та достовірністі доказів в електронній формі у кримінальному провадженні. Станіслав Самойлов, начальник 3-го управління (інформаційних технологій та програмування) Департаменту кіберполіції Національної поліції України окреслив актуальні питання у сфері кіберзлочинності в Україні.

Курс для самостійного навчання HELP  був розроблений Програмним офісом з кіберзлочинності та Програмою з освіти в галузі прав людини для юристів (HELP) Ради Європи за підтримки Cybercrime@Octopus та подальших проектів Octopus, що фінансуються за рахунок добровільних внесків. Спільні проекти ЄС/Ради Європи GLACY+ та CyberEAST також підтримали розробку цього курсу. Курс був опублікований у 2022 році.

Курс для самостійного навчання HELP з кіберзлочинності та електронних доказів можна пройти на Платформі  HELP. Нові користувачі платформи HELP повинні будуть створити обліковий запис, щоб отримати доступ до цього курсу або будь-якого з 52 онлайн-курсів, розроблених Радою Європи та доступних у форматі самостійного навчання.  На сьогодні 12748 українських юристів мають облікові записи на Платформі електронного навчання HELP, завдяки чому Україна посідає третє місце за кількістю користувачів платформи серед 46 країн-членів Ради Європи.   На даний момент 33 курси HELP доступні на платформі HELP українською мовою, повний каталог курсів HELP доступний за  посиланням.——————————————————–


Click Here For The Original Source.

Translate